W ramach Wielkopolskiego Programu Zdrowotnego Zdrowa Aorta możliwe jest bezpłatne wykonanie badania USG jamy brzusznej.

W dniu 26 października br. w Przychodni Specjalistycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie odbędzie się odbędzie się badanie USG aorty brzusznej z programu Zdrowa Aorta.

Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjenta bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy  Unii Europejskiej.

Zapisy na badanie:

– tel. 503 075 095

– e-mail: zdrowaaorta@arterieart.com (proszę podać imię nazwisko i nr telefonu)

Dlaczego warto przeprowadzać badania USG aorty brzusznej? U większości osób tętniak aorty brzusznej nie daje żadnych objawów i bardzo często jest wykrywany przypadkowo, podczas innych badań medycznych. Badanie USG aorty brzusznej pozwala w doskonały sposób wykryć chorobowo poszerzoną aortę – największą tętnicę człowieka, dzięki której krew jest doprowadzana do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek naszego ciała.

Wczesna diagnoza może uratować życie. Dlatego zbadaj się bezpłatnie! Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.