Wyjątkowy dzień w Kolorowym Wiatraczku

02.06.2021

Wyjątkowy dzień w Kolorowym Wiatraczku

W słoneczne przedpołudnie dzieci z naszego przedszkola zebrały się aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień. W ramach propagowania Dnia Dziecka wszystkie nasze przedszkolaki wspólnie uczestniczyły w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską. Spotkanie rozpoczęło się od zabawy muzyczno – ruchowej w której także uczestniczył wieloletni Przyjaciel Przedszkola – Burmistrz Kornel Malcherek. Korzystając z okazji udekorował zwycięzców VI Strażackiego Konkursu Plastycznego „W służbie drugiemu człowiekowi” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna.

Po wspólnych pląsach przyszedł czas na swobodne zabawy na terenie placówki, gdzie dla dzieci przygotowane zostały: kolorowe zamki dmuchane, duże gry, bańki mydlane, malowanie na stretchu, malowanie twarzy.

Dzieci z grup starszych wzięły udział w VII edycji Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków, którego celem jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu; popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz wyrabianie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym. W czasie przerwy w zabawach dzieci skosztowały tort ufundowany przez Pana Burmistrza. Był pyszny! Dodatkową atrakcję zafundowali nam druhna i druhowie z Jednostki OSP w Dąbczu – dziękujemy za przyjazd.

Przy okazji Dnia Dziecka gratulujemy także grupie „Motylki”, która zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Anglojęzycznej I LOVE ENGLISH.

Dzieci, pod okiem nauczycielki j. angielskiego p. Dagmary Nowaczyk, zaśpiewały swoją ulubioną piosenkę „Baby Shark”. „Motylki” dziękują wszystkim serdecznie za zaangażowanie i oddane głosy!