Wsparcie dla KS Rydzyniak Rydzyna

14.02.2020

Wsparcie dla KS Rydzyniak Rydzyna

Rydzyński Klub Sportowy Rydzyniak Rydzyna podpisał dziś umowę na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia szkolenia sportowego – piłka nożna. Na ten cel otrzyma 56 000,00 zł.
Przypomnijmy, że Klub Rydzyniak Rydzyna został niedawno odznaczony za długoletnią działalność i osiągnięcia, które wpisały się chlubnie w historię Gminy Rydzyna. Okazją do wręczenia odznaczenia byo 100-lecie powrotu Ziemi Rydzyńskiej do Macierzy.
Oto, krótki rys historyczny:

Rydzyński Klub Sportowy Rydzyniak Rydzyna powstał na przełomie lat 50 i 60 – tych. Przez wiele lat pracował pod nazwą Czarni Rydzyna. W latach 70 – tych Rydzyniak uczestniczył w rozgrywkach seniorów oraz organizował rozwój dzieci i młodzieży. Owocne dla Klubu były lata 80
w których Zespół pod opieką ówczesnego trenera pana Lucjana Pawlika uzyskał Mistrzostwo okręgu. W 1985 roku pokonał Śląsk Wrocław w międzywojewódzkiej lidze juniorów starszych. W 2016 roku RKS Rydzyniak prowadzony przez trenera Karola Matuszewskiego zdobył Puchar Polski w kategorii senior na szczeblu okręgu, a w roku minionym wraz z trenerem Łukaszem Sobeckim wszedł do finału rozgrywek.