Wamet Dąbcze w ścisłej czołówce Wielkopolski

23.07.2021

Wamet Dąbcze w ścisłej czołówce Wielkopolski

Czwarte miejsce w klasyfikacji klubowej w ramach współzawodnictwa Systemu Sportu Młodzieżowego i siódme miejsce w ramach współzawodnictwa PZTS w Wielkopolsce zajęli w sezonie 2020/2021 tenisiści stołowi Wametu Dąbcze.

 

Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego w Poznaniu dokonał podsumowania sezonu 2020/2021 przedstawiając klasyfikacje klubowe w ramach współzawodnictwa Polskiego Związku Tenisa Stołowego i Systemu Sportu Młodzieżowego. W obydwu tych rankingach w czołowej „10” sklasyfikowany jest Klub Sportowy Wamet Dąbcze.

 

W klasyfikacji klubowej w ramach współzawodnictwa Systemu Sportu Młodzieżowego klub z powiatu leszczyńskiej został sklasyfikowany na czwartej pozycji w Wielkopolsce. W rankingu w ramach współzawodnictwa PZTS zespół z Dąbcza uplasował się na siódmej pozycji. Pod względem wykupionych licencji zawodniczych, Wamet Dąbcze plasuje się na 16 miejscu w województwie. W sezonie 2020/2021 w rozgrywkach prowadzonych przez Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego udział wzięło blisko 70 klubów.

 

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze w ostatnich miesiącach wywalczyli m.in.

historyczne trzecie miejsce w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej, drugi zespół awansował do 3. ligi, a medale mistrzostw Wielkopolski zdobywali Tomasz Mrozek, Jakub Werner i drużyna młodzików (Filip Baliński, Maciej Kajzer).

 

Klub Sportowy Wamet Dąbcze

www.wametdabcze.pl