Trening młodych zawodników Wametu Dąbcze

21.12.2020

Trening młodych zawodników Wametu Dąbcze

BRĄZOWY MEDALISTA DME POPROWADZIŁ TRENING DLA DZIECI W DĄBCZU

Brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Europy – Jakub Kosowski poprowadził w piątkowy wieczór trening Akademii Tenisa Stołowego w Dąbczu w ramach akcji „Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole”organizowanej przez Polski Związek Tenisa Stołowego.

Piątek na długo zapadanie w pamięci młodym zawodnikom Wametu Dabcze.

Adepci tenisa stołowego trenowali pod okiem byłego Indywidualnego Mistrza Polski seniorów w grze pojedynczej – Jakuba Kosowskiego. Były gracz niemieckiego SV Pluderhausen i francuskiego Pontoise Cergy najpierw opowiedział wszystkim uczestnikom piątkowych zajęć o przebiegu swojej kariery, a następnie rozegrał pokazowy pojedynek z liderem miejscowego klubu – Jakubem Wernerem.

W drugiej części piątkowych zajęć Jakub Kosowski poprowadził trening młodych tenisistów stołowych, pokazując im odpowiednią technikę uderzeń oraz korygując popełniane błędy. Wszyscy uczestnicy treningu oprócz cennych wskazówek od wielokrotnego reprezentanta Polski, otrzymali także gadżety ufundowane przez Polski Związek Tenisa Stołowego w Warszawie.

Dąbcze jest jedną z kilku miejscowości w naszym kraju, w której odbył się pokaz tenisa stołowego w ramach akcji „Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole”. Gospodarzami imprez z tego cyklu były wcześniej m.in. Jarosław i Zielona Góra.

 

Mateusz Przybył

Prezes

Klub Sportowy Wamet Dąbcze

www.wametdabcze.pl