„Spotkaj się z mistrzem” w Dąbczu

17.12.2020

„Spotkaj się z mistrzem” w Dąbczu

POKAZ TENISA STOŁOWEGO DLA DZIECI „SPOTKAJ SIĘ Z MISTRZEM” W PIĄTEK W DĄBCZU

 

Klub Sportowy Wamet Dąbcze we współpracy z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego zapraszają wszystkie dzieci na pokaz tenisa stołowego w wykonaniu Jakuba Kosowskiego w ramach programu „Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole”. Pokazowy trening odbędzie się w piątek o godzinie 17 w Dąbczu.

 

W piątek na treningu Akademii Tenisa Stołowego pojawi się były Indywidualny Mistrz Polski seniorów w grze pojedynczej – Jakub Kosowski.

Wieloletni zawodnik klubów niemieckiej Bundesligi i francuskiej Pro A poprowadzi piątkowe zajęcia oraz rozegra pokazowe spotkanie z zawodnikiem miejscowego klubu – Jakubem Wernerem. Ponadto Kosowski opowie o swojej karierze i będzie zachęcał dzieci do uprawiania tenisa stołowego.

 

Jakub Kosowski w swojej bogatej karierze zdobywał medale najważniejszych imprez na Starym Kontynencie. W 2008 roku urodzony na Śląsku tenisista stołowy zajął z reprezentacją Polski pierwsze miejsce w turnieju German Open z cyklu ITTF Pro Tour. Rok wcześniej Kosowski wywalczył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Europy. W 2006 roku został mistrzem Polski seniorów w grze pojedynczej. W swojej karierze zdobywał także Puchar Niemiec, Puchar ETTU (z SV Plüderhausen) oraz wicemistrzostwo Francji (z Pontoise Cergy).

 

Piątkowe spotkanie w ramach akcji „Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole” skierowane jest dla uczniów Szkoły Podstawowej (w ramach akcji udział mogą brać dzieci nie tylko z Dąbcza). Partnerami wydarzenia są Polski Związek Tenisa Stołowego, Ministerstwo Sportu i Tibhar.