Puchar Europy w Dąbczu

27.09.2019

Puchar Europy w Dąbczu

Już w najbliższą niedzielę tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zainaugurują zmagania w Pucharze Europy TT Inter Cup. Pierwszym rywalem ekipy z gminy Rydzyna będzie spadkowicz z włoskiej Serie A – ASD Tennistavolo Norbello. Początek spotkania o godzinie 11. Wstęp wolny.

Tennistavollo Norbello to klub obecnie występujący w rozgrywkach włoskiej Serie A2 (odpowiednik polskiej 1.ligi), położony w sardyńskiej prownicji Oristano, oddalony 132 km na północ od Cagliari. W minionym sezonie drużyna z miejscowości zamieszkującej 1223 osoby występowała na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, a także brała udział w rozgrywkach Pucharu Europy TT Inter Cup, gdzie dotarła do ćwierćfinału. Największym sukcesem ekipy z Norbello w tych europejskich rozgrywkach jest zajęcie czwartego miejsca w sezonie 2014/2015.

Trzon drużyny stanowią Juan Pablo Lamadrid, Daniel Catalin Negrila oraz Francesco Calisto. Pierwszy z nich jest sklasyfikowany na 124. pozycji w światowym rankingu. Chilijczyk dwukrotnie wystąpił w mistrzostwach świata. Oprócz tegorocznego czempionatu, umiejętności Lamadrida mogliśmy obejrzeć dwa lata wcześniej w Düsseldorfie. W przeszłości lider Tennistavolo Norbello pokonał m.in. Hunora Szocsa czy grających w LOTTO Superlidze Abdela Kadera-Salifou i Mikhaila Paikova. Na ostatnich Mistrzostw Panamerykańskich niespełna 23-latek sięgnął po brąz w grze podwójnej razem z Gustavo Gomezem, dotarł do ćwierćfinału gry mieszanej i 1/8 finału turnieju indywidualnego.

Najbardziej doświadczonym graczem ekipy z Norbello jest Daniel Catalin Negrila. W marcu tego roku skończył 45 lat. Kampanię 2018/2019 włoskiej Serie A1 zakończył z bilansem 3 zwycięstw i 13 porażek, gdzie okazał się lepszy dwukrotnie od Roberto Negro i Gabriela Picculina. Negrila z Norbello doszedł do ćwierćfinału w poprzednich rozgrywkach TT-Intercup, jego drużyna minimalnie przegrała z austriackim Kuchl 3:4, a sam zawodnik wygrał swój pojedynek z Mate Moriczem 3:1. Za jego największy sukces w Pucharze Europy można uznać czwarte miejsce z sezonu 2017/2018, kiedy to w barwach TT Verzuolo Negrila występował w Final Four w Rydzynie.

W podstawowym składzie Tennistavolo Norbello znajduje się także Francesco Callisto, który ostatni rok spędził w drugiej drużynie TT Verzuolo. W Serie B1 (odpowiednik polskiej 2.ligi) 19-latek osiągnął imponujący bilans 30 zwycięstw i zaledwie 5 porażek. Największym osiągnięciem zawodnika urodzonego w 2000 roku jest brązowy medal mistrzostw Włoch Kadetów zdobyty w 2015 roku. Podobnie jak wcześniej opisywany Daniel Negrila, również Calisto brał udział w Final Four TT-Intercup 2017/2018 w Rydzynie. Młody Włoch nie wygrał wtedy żadnego pojedynku, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Ponadto w szerokim zestaawieniu ASD Tennistavolo Norbello znajdująsię także zakontraktowany w okienku transferowym Lorenzo Ragni, Giuseppe Mele, Andrea Zuccato, Antonio Ledda i Simone Carrucciu.

Spotkanie Wametu Dąbcze z ASD Tennistavolo Norbello odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 11. Dla kibiców, którzy zdecydują się pojawić na hali sportowej w Dąbczu, organizatorzy przygotowali ciekawe nagrody. Jedną z nich będzie lot widokowy samolotem ufundowany przez Loty Leszno.

źródło: https://www.wametdabcze.pl/informacje/startuje-puchar-europy-wlosi-zagraja-w-niedziele-w-dabczu/