Informacja o zakupie preferencyjnym paliwa stałego (węgla)

09.12.2022

Informacja o zakupie preferencyjnym paliwa stałego (węgla)

Informujemy, że Gmina ma wyznaczone pierwsze transporty węgla dla mieszkańców, które dotrą do składów w Rydzynie, Kłodzie, Moraczewie i Krzycku Wielkim.

Realizacja sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach dla gospodarstw domowych w Gminie Rydzyna realizowana będzie według kolejności złożonych wniosków, po pozytywnej weryfikacji pod względem przyznania dodatku węglowego.

Cena za 1 tonę węgla wynosi 2.000,00 zł brutto i nie obejmuje kosztu dowozu ze składu do miejsca zamieszkania.

Podmioty realizujące dostarczanie węgla na terenie gminy Rydzyna:

  • Adamex PHU Kańska-Andrzejewska Magdalena, adres składu: ul. Wolności 8a, Rydzyna,
  • Firma Usługowo-Handlowa Zbigniew Sobasik, adres składu: ul. Kolejowa 7, Kłoda,
  • Agro-Pasz Sp. z o.o. Sp.k., adres składu: Moraczewo 65B,
  • ZPUH Anna Kubis, adres składu: ul. Dworcowa 2, Krzycko Wielkie.

‼️ WAŻNE INFORMACJE ‼️

  • Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy będą telefonicznie informować mieszkańców, którzy jako pierwsi złożyli wnioski o możliwości jego zakupu.
  • Pracownik poda termin odbioru faktury (proforma) w Urzędzie Miasta i Gminy Rydzyna (pok. nr 3). Po dokonaniu zapłaty faktury (proforma) przekazany zostanie dokument WZ (wydanie zewnętrzne)  i informację o miejscu odbioru węgla oraz sugerowanej dacie odbioru.
  • Opłacenie faktury (proforma) następuje przelewem (na poczcie lub w agencji płatniczej) na konto bankowe Gminy wskazane w fakturze (proforma). Wyłącznie na rachunek nr 69 1020 4027 0000 1202 1804 8171. Brak możliwości opłacenia faktury (proforma) w Urzędzie gotówką.
  • W tytule przelewu należy wpisać numer faktury (proforma) oraz imię i nazwisko osoby, na którą wystawiono fakturę.
  • Mieszkaniec po opłaceniu faktury (proforma) i odnotowaniu wpłaty w urzędzie jest uprawniony do odbioru węgla ze wskazanego składu. Odbiór węgla następuje we własnym zakresie lub jest dostarczany przez skład.

Koszt dostarczenia węgla w ilości 1,5 t  – bezpłatnie (pod adres zamieszkania). Poniżej tej wielkości koszt dostawy należy uzgodnić ze składem.

Informacji udziela Urząd Miasta i  Gminy Rydzyna, ul. Rynek 1, 64-130 Rydzyna  ☎️655388434.