Finał PUCHARU POLSKI KOBIET – edycja Wielkopolska w Dąbczu

13.01.2022

Finał PUCHARU POLSKI KOBIET – edycja Wielkopolska w Dąbczu

W sobotę finał PP kobiet edycji Wielkopolskiej w Dąbczu!

Cztery najlepsze zespoły województwa wielkopolskiego powalczą w najbliższą sobotę w Dąbczu o zwycięstwo w Pucharze Polski kobiet. Wstęp na turniej, który rozpocznie się o godzinie 16, jest bezpłatny.

W sobotnie popołudnie w hali sportowej w Dąbczu wystąpią tenisistki stołowe LKTS-u Luveny Luboń I, LKTS-u Luveny Luboń II, Stelli Niechan Gniezno i Wametu Dąbcze.

Faworytami zmagań są występujące przy 1-ligowych stołach zawodniczki z Lubonia. Aktualnie podopieczne Tadeusza Nowaka sklasyfikowane są na piątym miejscu w grupie północnej z dorobkiem dziesięciu punktów. Warto również dodać, że podpoznański zespół w Dąbczu będzie bronił wywalczonego przed rokiem trofeum. W finale Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej w sezonie 2020/2021 Luvena pokonała Stellę Niechan Gniezno 4:2.

W sobotnie popołudnie w Dąbczu wystąpi także drugi z wielkopolskich przedstawicieli na zapleczu Ekstraklasy kobiet – Stella Niechan Gniezno.

Podopieczne Eugeniusza Krugera sklasyfikowane są aktualnie na dziesiątej pozycji w grupie północnej. Steliski wygrały w pierwszej części sezonu jedno spotkanie, zanotowały jeden remis i doznały siedmiu porażek.

Stawkę uczestników turnieju finałowego Pucharu Polski kobiet edycji Wielkopolskiej uzupełnią dwie najlepsze drużyny w 2. lidze w grupie wielkopolskiej – LKTS Luvena Luboń II i Wamet Dąbcze. Obydwie ekipy wygrały wszystkie dotychczasowe spotkania na 2-ligowym froncie i dominują w rozgrywkach.

Sobotni turniej finałowy rozpocznie się od dwóch półfinałów.

Triumfatorzy tych starć zagrają w wielkim finale, a przegrani zagrają o brązowe medale. Zwycięzca Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej awansuje do półfinału ogólnopolskiego, w którzy zmierzy się z najlepszymi zespołami z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Patronat honorowy nad turniejem finałowym Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej objęli Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna Kornel Malcherek oraz Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Sponsorami zawodów są firmy Instal Lift i Maki Kamper.