Sukces ósmoklasisty z SP Dąbcze

11.05.2021

Sukces ósmoklasisty z SP Dąbcze

Dawid Grygier, uczeń klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Dąbczu, został finalistą ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Juniorów.

Dawid przebył długą drogę od pierwszego etapu, który został przeprowadzony w listopadzie 2020r. W drodze po tytuł przeszedł trzy etapy uzyskując wysokie wyniki z czterech bardzo wymagających testów obejmujących szeroki zakres pojęć gramatycznych oraz leksykalnych. Ponadto jego filmik na temat nauki zdalnej, który również był częścią jednego z etapu, spotkał się z uznaniem komisji konkursowej. Dawid miał również przyjemność odbyć dwie rozmowy w języku obcym z komisją konkursową. Polegały one na udzieleniu odpowiedzi na szczegółowe pytania z zakresu wiedzy na temat kulturoznawstwa oraz historii Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Australii.

Tytuł finalisty zwalnia Dawida z pisania egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego oraz otwiera drzwi do szkół ponadpodstawowych.

Nagrodę dla Dawida, gratulacje dla jego mamy oraz nauczyciela języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Dąbczu przekazał burmistrz Kornel Malcherek.

Życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

tekst: https://spdabcze.edupage.org/news/#news-603