Wamet Dąbcze z punktami

27.10.2020

Wamet Dąbcze z punktami

2. LIGA: DWA PUNKTY W DERBACH REGIONU

Dwa punkty w derbach regionu w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej w grupie południowej wywalczyli w minioną sobotę tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. Po czterech kolejkach gracze klubu z gminy Rydzyna zajmują czwarte miejsce.

Sobotnie spotkania derbowe z Błękitnymi Niechłód i Polonią Śmigiel miały być okazją to debiutanckiego w tym sezonie występu w barwach Wametu Dąbcze Andreia Labanau. Niestety, aktualne obostrzenia i sytuacja związana z koronawirusem sprawiły, że Białorusin zamiast pojawić się na hali musiał przejść 10-dniową kwarantannę.

W pierwszym sobotnim spotkaniu Wamet Dąbcze wygrał w derbach powiatu leszczyńskiego z Błękitnymi Niechłód 8:2. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli Jakub Werner i Denis Bolewicz – po 2,5 punktu. Pozostałe „oczka” (po 1,5 punktu) zainkasowali bracia Tomasz i Krzysztof Mrozkowie. Na uwagę zasługuje szczególnie dobry występ Bolewicza, który w poprzednim sezonie zdobywał ligowe punkty właśnie … dla Błękitnych.

Mimo dobrej postawy, porażką klubu z gminy Rydzyna zakończył się drugi sobotni pojedynek. Wamet uległ w nim Polonii Śmigiel, która przed sezonem pozyskała aż … czterech nowych graczy. Z zespołu, który w poprzednim sezonie wystąpił w Dąbczu, zagrał tylko Andrzej Juszczak, który przegrał swój pojedynek indywidualny z Krzysztofem Mrozkiem. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 7:3.

Kolejne spotkania w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej w grupie południowej zaplanowano na 28. listopada. Wamet Dąbcze zmierzy się wówczas z liderami rozgrywek – Piastem Popravą Ostrzeszów i Tajfunem Ostrów Wielkopolski.

 

 


Klub Sportowy Wamet Dąbcze
www.wametdabcze.pl