Wamet Dąbcze piątą siłą Wielkopolski!

17.07.2019

Wamet Dąbcze piątą siłą Wielkopolski!

Współzawodnictwo PZTS: Wamet Dąbcze piątą siłą Wielkopolski!

Klub Sportowy Wamet Dąbcze zajął najlepsze w historii – piąte miejsce w klasyfikacji klubowej w ramach współzawodnictwa PZTS w Wielkopolsce! To ogromny sukces zespołu z gminy Rydzyna, biorąc pod uwagę fakt, że w województwie wielkopolskim jest ponad 70. klubów posiadających licencje Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Na klasyfikację współzawodnictwa PZTS składają się starty w turniejach indywidualnych, rozgrywkach ligowych i Drużynowym Pucharze Polski. Najwięcej punktów przedstawiciele Wametu Dąbcze zdobyli w tych pierwszych zawodach, bo aż 1797. Za udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski na konto klubu z gminy Rydzyna wpłynęło 1100 punktów, a za dobrą grę w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej drużyna z Dąbcza otrzymała 745 punkty. Łącznie 3642 “oczka” pozwoliły Wametowi zająć bardzo wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji klubów z Wielkopolski.

Zdecydowanie najlepszym klubem w Wielkopolsce w ramach współzawodnictwa PZTS okazał się LKTS Luboń, który wyprzedził Stellę Gniezno i Wartę Oborniki.

 

źródło: KS Wamet Dąbcze