Wamet Dąbcze otwiera nowe Akademie Tenisa Stołowego!

08.10.2021

Wamet Dąbcze otwiera nowe Akademie Tenisa Stołowego!

 

Klub Sportowy Wamet Dąbcze otwiera swoje Akademie Tenisa Stołowego w nowych miejscowościach w gminie Rydzyna. Od teraz tenis stołowy trenować będzie można w Dąbczu, Rojęczynie i Moraczewie.

 

Klub Sportowy Wamet mocno stawia na szkolenie dzieci i młodzieży. Od kilku lat w Dąbczu prowadzone są treningi dla dzieci i młodzieży. Od początku października klub otwiera swoje Akademie w dwóch nowych miejscowościach – Rojęczynie i Moraczewie. Wszystko za sprawą programu „Pingpongowe Marzenia”, do którego przystąpił zespół z powiatu leszczyńskiego.

 

„Pingpongowe Marzenia” to unikatowy program przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych w formie zajęć pozalekcyjnych. Organizacja szkolenia jest elementem „Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego”.

 

Aktualnie Klub Sportowy Wamet Dąbcze występuje w 2. lidze kobiet i mężczyzn oraz 3. i 4. lidze mężczyzn. Dodatkowo ekipa z gminy Rydzyna od kilku sezonów w powodzeniem startuje w Pucharze Europy TT Inter Cup oraz turniejach indywidualnych.

 

Dlaczego warto wybrać tenis stołowy? Przede wszystkim jest to sport, który podnosi inteligencję ruchową, poprawia koncentrację i rozwija zmysł przestrzenny. Gra w tenisa stołowego pozytywnie wpływa na rozwór koordynacji wzrokowo-ruchowej, poprawia refleks, rozwija myślenie strategiczne oraz podnosi poziom kontroli emocji.

 

Dodatkowo tenis stołowy jest jednym z najszybszych sportów świata. Po uderzeniu piłeczka tenisowa może osiągać prędkość równą nawet 200km/h.

Masz niecałe 0,5 sekundy, aby odebrać ją po swojej stronie stołu odczytując zagranie przeciwnika.

 

 

Klub Sportowy Wamet Dąbcze

www.wametdabcze.pl

e-mail: ks.dabcze@e-pingpong.pl