Szkolenia dla mieszkańców

17.01.2020

Szkolenia dla mieszkańców

Wielkopolska Lokalna Grupa Działania Kraina Lasów i Jezior pozyskała środki finansowe na realizację projektu „Cyfrowy mieszkaniec” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Współpraca przy realizacji projektu daje możliwość pozyskania przez organizację pozarządową  (np. stowarzyszenie czy koło gospodyń wiejskich) dodatkowych środków na działalność statutową np. w formie wynagrodzenia za udostępnienie sali.

W ramach projektu WLGD realizować będzie nieodpłatne szkolenia komputerowe dla mieszkańców wszystkich gmin WLGD Kraina Lasów i Jezior: Bojanowo, Krzemieniewo, Lipno, Osieczna, Poniec, Przemęt, Rydzyna, Śmigiel, Święciechowa, Wijewo, Włoszakowice, Wolsztyn.

Kurs obejmie zagadnienia związane z obsługą komputera, umiejętności korzystania z internetu, bezpieczeństwa w sieci oraz obsługi programów biurowych i użytkowych (media społecznościowe, poczta elektroniczna, bankowość internetowa itp.) na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Program zajęć może zostać dostosowany do potrzeb i poziomu uczestników.

Szkolenia przewidziane są dla osób w przedziale wiekowym od 25 do 74 roku życia. Uczestnicy zajęć poniżej 50 lat nie mogą mieć wyższego wykształcenia, a w przypadku osób starszych wykształcenie nie jest brane pod uwagę.

Wszystkie koszty związane ze szkoleniem, w tym: udostępnienie sprzętu komputerowego i materiałów dydaktycznych oraz wynagrodzenie wykwalifikowanych trenerów zostanie pokryte ze środków unijnych. Zajęcia zakończą się otrzymaniem stosownego certyfikatu.

Warsztaty będą trwać około dwa miesiące, dwa razy w tygodniu (łącznie 67 godzin). Zajęcia podczas trwania kursu będą odbywać się w grupach 12-13 osób, w dogodnych dla uczestników terminach, w wynajętych salach, których lokalizację ustalimy tak, aby była jak najdogodniejsza dla danej grupy uczestników. Można pozyskać środki finansowe na działania statutowe stowarzyszenia, towarzystwa.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela oraz rekrutację prowadzi:

p. Łukasz Komborski nr tel. 609150122 lub e-mail: lukasz.komborski@gmail.com.

 

 

 

Biuro WLGD Kraina Lasów i Jezior

Plac Kościuszki 4 lok. 229

64-100 Leszno