Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2025r. poz. 1153 ze zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna przedstawia Radzie Miejskiej Rydzyny raport o stanie Gminy Rydzyna za rok 2025.
Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.
W debacie nad raportem mogą zabierać głos radni oraz mieszkańcy gminy.
Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest złożyć Przewodniczącemu Rady Miejskiej Rydzyny pisemne zgłoszenie poparte podpisami co najmniej 20 osób. Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że Rada postanowi
o zwiększeniu tej liczby.
Sesja Rady Miejskiej, na której odbędzie się debata nad raportem o stanie Gminy Rydzyna za rok 2025, planowana jest na dzień 02 czerwca 2026 roku o godz. 15.00 w sali Rydzyńskiego Ośrodka Kultury.
W związku z powyższym zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 01 czerwca 2026 roku do godziny 16.00 w Biurze Rady Miejskiej.
Zarządzenie Nr 31.2026 w sprawie przedstawienia raportu o stanie Gminy Rydzyna za rok 2025




