Konkurs Wielkopolski Rolnik Roku

Konkurs Wielkopolski Rolnik Roku

05.05.2021

Konkurs Wielkopolski Rolnik Roku

Szanowni Państwo,

jest mi niezmiernie miło poinformować, że rozpoczynamy kolejną, XXI edycję Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku. Konkurs jest wyjątkowym w skali kraju                i największym w regionie przedsięwzięciem promującym wielkopolskie rolnictwo. W ciągu minionych dwudziestu edycji uczestniczyło w nim ponad 1200 rolników z całego województwa, a najważniejszą nagrodę – statuetkę Siewcy oraz tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku otrzymało łącznie 195 rolników z naszego regionu.

Rolnicy nagrodzeni w dotychczasowych edycjach wyróżniali się prowadzoną działalnością, a ich gospodarstwa mogły pochwalić się sukcesami związanymi z produkcją rolną, zastosowaniem nowoczesnych technologii oraz dbałością o środowisko naturalne. Odznaczali się również aktywnością na niwie społecznej, ciesząc się ogólnym uznaniem i  szacunkiem wśród lokalnych społeczności.

Wysoki poziom współzawodnictwa i liczny udział rolników w dotychczasowych edycjach Konkursu możliwy był między innymi dzięki wsparciu samorządów lokalnych i instytucji rolniczych, które to zaangażowane były w przeprowadzenie naboru.

Licząc na niezawodną współpracę, zwracam się z uprzejmą prośbą o zarekomendowanie rolników, którzy wyrażą chęć uczestnictwa w XXI edycji Konkursu.

Jednocześnie informuję, że obsługę konkursu prowadzi Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, 61-714 Poznań, al. Niepodległości 34,

kontakt: Marta Jachimowska tel. 61/626-65-20 lub 61/626-65-00

e-mail: wrr@umww.pl

 

Ankiety i deklaracje uczestnictwa w Konkursie proszę przesłać do Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi do dnia 31.05.2021 r.

Formularze są dostępne również na stronie internetowej: www.umww.pl/Urząd/Departamenty/Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi/Dokumenty do pobrania.

 

 

                                                  /-/

                                                   Krzysztof Grabowski

                                                    Wicemarszałek

                                                   Województwa Wielkopolskiego