Kolorowa sztafeta przedszkolaków

Kolorowa sztafeta przedszkolaków

23.05.2019

Kolorowa sztafeta przedszkolaków

Przedszkolacy z Przedszkola Kolorowy Wiatraczek w Rydzynie brali udział w projekcie sportowym „Kolorowa Sztafeta”, promującym aktywność fizyczną, zdrowy styl życia i integrujacym przedszkolaków. Sztafeta odbyła się nad rydzyńskim zalewem. Organizacja należała do studentek III roku PWSZ w Lesznie z kierunku Wychowanie Fizycznie: Anity Chudzińskiej, Patrycji Zimnej, Sandry Nowak oraz Igi Walentowskiej we współpracy z Przedszkolem Kolorowy Wiatraczek w Rydzynie i Zarządowi Zlewni w Lesznie

W sztafecie uczestniczyła prawie setka dzieci z rydzyńskiego przedszkola.

Bieg polegał na przekazywaniu przez dzieci pałeczki sztafetowej, do której przyłączone były balony. Dzieci rozstawione były na trasie około 500m, w 4 rzędach. Po biegu na dzieci czekały atrakcje takie jak malowanie twarzy oraz gry i zabawy. Znalazł się też czas na odpoczynek, podczas którego wszyscy mogli skosztować wypieków i poczęstować się zimnymi i ciepłymi napojami.

Dzięki pomocy sponsorów każdy przedszkolak otrzymał medal, dyplom uczestnictwa oraz torbę z upominkami – i tu swojego wsparcia udzialiła Gmina Rydzyna oraz Burmistrz Kornel Malcherek.

 

 

 

fot/tekst

Przedszkole Kolorowy Wiatraczek

organizatorki/studentki PWSZ