Rozpoczęła się rejestracja na szczepienie w zorganizowanym przez powiat leszczyński punkcie szczepień masowych przeciw Covid-19 w Garzynie. Wcześniej taka możliwość była już w punkcie w Wilkowicach.

Powiat leszczyński organizuje dwa punkty szczepień masowych w Garzynie w gminie Krzemieniewo i w Wilkowicach w gminie Lipno. Obie lokalizacje zostały pozytywnie zaopiniowane przez wojewodę wielkopolskiego i Wielkopolski Oddział NFZ.

Punkty w Garzynie i w Wilkowicach funkcjonują w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko Covid-19. Po uruchomieniu zapisów do punktu w Wilkowicach, także od dziś punkt w Garzynie funkcjonuje w ogólnopolskim systemie rezerwacji.

Osoby mające 60 lat lub więcej mogą zarejestrować się w każdej chwili. Natomiast dla osób młodszych zatwierdzony został harmonogram szczepień.

Aby zarejestrować się na szczepienie w Garzynie i Wilkowicach można:

1) zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: tel.  989

2) zapisać się, wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

3) zapisać się poprzez e-rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl

Osoby chcące zapisać się na szczepienie w Garzynie lub Wilkowicach lub zmienić inny punkt na Wilkowice powinny wskazać to miejsce podczas rejestracji, możliwy jest także wybór dnia, godziny i producenta szczepionki.