Wamet Dąbcze – podsumowanie 2021 roku

Wamet Dąbcze – podsumowanie 2021 roku

31.12.2021

Wamet Dąbcze – podsumowanie 2021 roku

To był kolejny udany rok dla Klubu Sportowego Wamet Dąbcze. W ostatnich dwunastu miesiącach tenisiści stołowi z gminy Rydzyna zdobywali medale w turniejach indywidualnych i rozgrywkach drużynowych. Pod koniec roku klub z Dąbcza otworzył swoją drugą Akademię Tenisa Stołowego (w Rojęczynie).

Mimo panującej na świecie pandemii koronawirusa, 2021 rok był pasmem sukcesów Klubu Sportowego Wamet Dąbcze. Indywidualnie w ostatnich miesiącach prezentowali się najlepiej Andrei Labanau, Jakub Werner i Tomasz Mrozek. Ten pierwszy wywalczył brązowy medal mistrzostw Białorusi seniorów w grze podwójnej. Werner z kolei został mistrzem Wielkopolski seniorów w grze podwójnej oraz brązowym medalistą mistrzostw województwa młodzieżowców w grze pojedynczej. Najmłodszy z tej trójki – Tomasz Mrozek w 2021 roku wywalczył aż trzy medal w turniejach rangi województwa (brąz w III GP Wielkopolski juniorów, srebro w mistrzostwach Wielkopolski juniorów oraz srebro w II GP Wielkopolski seniorów).

W drugiej połowie roku turnieje z Grand Prix Wielkopolski seniorek zdominowały tenisistki stołowe Wametu Dąbcze. Pierwszy turniej z cyklu, który odbył się we wrześniu, zakończył się triumfem Natalii Michorczyk, a drugie zawody w listopadzie wygrała Sandra Kozioł. Nie należy także zapominać o doskonałej postawie wychowanków Akademii Tenisa Stołowego w Dąbczu, którzy w marcu wywalczyli brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski młodzików (Filip Baliński i Maciej Kajzer).

W 2021 roku Wamet Dabcze sukcesy odnosił także w rozgrywkach ligowych.

Pierwszy zespół w czerwcu zagrał po raz pierwszy w historii w turnieju finałowym 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej i został sklasyfikowany ostatecznie na trzeciej pozycji w całych rozgrywkach.

Aktualnie Wamet I zajmuje fotel wicelidera w grupie południowej 2. ligi w sezonie 2021/2022.

Po raz kolejny z medalem tenisiści stołowi z Dąbcza zakończyli także zmagania w Pucharze Polski mężczyzn. W sezonie 2020/2021 zespół z powiat leszczyńskiego został sklasyfikowany na trzecim miejscu w całej Wielkopolsce. W pierwszej połowie 2021 roku awans do 3. ligi świętowała także druga drużyna Wametu Dąbcze, która nie miała sobie równych w 4.

lidze OZTS Leszno.

Klub Sportowy Wamet Dąbcze to jednak przede wszystkim szkolenie młodzieży. Aktualnie klub prowadzi Akademie Tenisa Stołowego w Dąbczu i Rojęczynie (gmina Rydzyna) w ramach projektu Pingpongowe Marzenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Zajęcia odbywają się aż pięć razy w tygodniu i są darmowe dla wszystkich.

W 2021 roku dzięki świetnej współpracy z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego, Klub Sportowy Wamet Dąbcze był organizatorem dwóch eventów “Spotkaj się z Mistrzem w swojej Szkole”. W pokazowych zajęciach tenisa stołowego w Dąbczu udział wziął wicemistrz świata juniorów – Samuel Kulczycki a w Rojęczynie brązowa medalista MP w grze podwójnej – Sandra Kozioł.

Sukcesy indywidualne:

brązowy medal w III Grand Prix Wielkopolski juniorów (Tomasz Mrozek) brązowy medal w Indywidualnych Mistrzostwach Białorusi seniorów w grze podwójnej (Andrei Labanau) złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski seniorów w grze podwójnej (Jakub Werner) brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski młodzików (Maciej Kajzer, Filip Baliński) srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski juniorów w grze pojedynczej (Tomasz Mrozek) brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski młodzieżowców w grze pojedynczej (Jakub Werner) złoty medal w I Grand Prix Wielkopolski seniorek (Natalia Michorczyk) złoty medal w II Grand Prix Wielkopolski seniorek (Sandra Kozioł) srebrny medal w II Grand Prix Wielkopolski seniorów (Tomasz Mrozek) Sukcesy drużynowe:

brązowy medal Pucharu Polski mężczyzn edycji Wielkopolskiej trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji 2. ligi mężczyzn wielkopolsko-zachodniopomorskiej w sezonie 2020/2021 Pozycje drużyn Wametu w rozgrywkach ligowych na koniec 2021 roku:

  1. liga kobiet gr. wielkopolska – 2. miejsce – Wamet Dąbcze 2. liga mężczyzn wielkopolsko-zachodniopomorska gr. południowa – 2.

miejsce – Wamet Dąbcze I

  1. liga mężczyzn gr. południowa – 8. miejsce – Wamet Dąbcze II 4. liga OZTS Leszno mężczyzn – 6. miejsce – Wamet Dąbcze III