Dzień Przedszkolaka 2020

25.09.2020

Dzień Przedszkolaka 2020

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Z tej okazji 25 września w Przedszkolu Kolorowy Wiatraczek świętowano hucznie. Na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez nauczycielki. Wśród nich znalazły się między innymi gry, tańce, zabawy, konkurencje sprawnościowe, zabawy matematyczne, wyspa piratów, rozmowa o marzeniach, które przyczepione do kolorowych balonów zostały wysłane do nieba, śpiewanie piosenek, poczęstunek ufundowany przez burmistrza Kornela Malcherka, popcorn i kino bambino. Nie zabrakło również zabaw kolorowymi wiatraczkami z wiatrem i wiele, wiele innych.

W obecnej sytuacji społeczność przedszkolna nie mogła razem świętować, ale mimo to radość i śmiech przedszkolaków świadczyły o wspaniałej zabawie.

Wszystkim dzieciom składamy serdeczne życzenia.

 

M. Glapiak, B. Musielak