Co oprócz ścieżki rowerowej?

Co oprócz ścieżki rowerowej?

07.08.2018

Co oprócz ścieżki rowerowej?

Dobiega końca budowa ścieżki rowerowej pomiędzy Dąbczem, a Nową Wsią, będącej częścią większego zadania.

Odcinek w Gminie Rydzyna rozpoczynała się od kościoła w Dąbczu i jest wyznaczony w miejscu już istniejącego traktu. Tuż za zabudowaniami trakt przechodzi na prawą stronę. Na terenie niezabudowanym, pomiędzy Dąbczem, a Nową Wsią ma nawierzchnię bitumiczną. W miejscowościach wykonany jest z kostki. Na skrzyżowaniu z trasą Leszno-Pawłowice przechodzi ponownie na lewą stronę biegnąc przez Kąkolewo do Osiecznej.

W ramach zadania powstają węzły przesiadkowe, zachęcające do zaparkowania samochodu i wybrania się w dalszą podróż rowerem. Powstał już taki w Nowej Wsi (obok budynku świetlicy).

W węzłach utworzono miejsca postojowe dla samochodów i rowerów. W Nowej Wsi stoi już wiata ze stojakami na rowery. Teren jest oświetlany lampami solarnymi.

Dofinansowanie na realizację inwestycji o nazwie „Budowa sieci połączeń dróg dla rowerów w Gminie Osieczna, Lipno i Rydzyna w ramach zadania ograniczenia niskiej emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej” pochodzi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowita wartość projektu wynosi 9.164.984,19 zł, a jej dofinansowanie opiewa na kwotę 5.354.830,25 zł.

 

 

 

 

 

 

Więcej na: http://www.rowerowe-leszno.pl/infrastruktura/ddr/341-trwa-budowa-sciezek-dabcze-osieczna-i-lipno-wilkowice