Brązowa niedziela Wametu Dąbcze

03.02.2021

Brązowa niedziela Wametu Dąbcze

Dwa brązowe medale wywalczyli w minioną niedzielę tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. Gracze klubu z gminy Rydzyna stawali na najniższym stopniu podium w Czempiniu i Mińsku na Białorusi.

Najlepsi gracze na Białorusi rywalizowali w miniony weekend w mistrzostwach tego kraju w kategorii seniorów. Znakomicie w imprezie zaprezentował się zawodnik Wametu Dąbcze – Andrei Labanau. Jeden z liderów 2-ligowca w Mińsku wywalczył brązowy medal w grze podwójnej w parze z Mikalaiem Zrazhavetsem (obydwaj tenisiści stołowi przed wprowadzeniem kwarantanny narodowej trenowali przez dwa miesiące w Dąbczu). W spotkaniu, którego stawką było wywalczenie brązowego medalu w imprezie, Labanau i Zrazhavets pokonali Gerogiego Kunatsa i byłego gracza Wametu – Mikhaila Tsyhanouskiego.

W Czempiniu w minioną niedzielę rywalizował inny z podstawowych graczy klubu z powiatu leszczyńskiego w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej – Tomasz Mrozek. 16-latek zajął trzecie miejsce w Grand Prix Wielkopolski juniorów. W całych zawodach przedstawiciel klubu z Dąbcza przegrał tylko jedno spotkanie – w półfinale z późniejszym triumfatorem Franciszkiem Serafińskim (KTS Wicher Lisiec Wielki). W pozostałych pojedynkach Mrozek ograł m.in.

Damiana Pyśka i Krystiana Kostyka (obydwaj LKTS Luboń).

 

Kolejny turniej indywidualny, w którym udział wezmą zawodnicy Wametu Dąbcze – Grand Prix Wielkopolski seniorów, zaplanowano na 14 lutego w Luboniu. Aktualnie nie wiadomo, czy zawody odbędą się w tym terminie w związku z przedłużeniem kwarantanny narodowej.

 

Mateusz Przybył

Prezes

Klub Sportowy Wamet Dąbcze

www.wametdabcze.pl