Sprzęt hydrauliczny dla OSP Dąbcze

07.12.2021

Sprzęt hydrauliczny dla OSP Dąbcze

Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbczu otrzymała nowoczesny zestaw hydrauliczny do ratownictwa technicznego wyprodukowany przez firmę Holmatro. Zakupiony sprzęt pozwoli strażakom w szczególności podejmować działania ratownicze podczas wypadków komunikacyjnych. Ma to tym większe znaczenie, że OSP Dąbcze posiada dogodny wjazd na drogę ekspresową S5 w kierunku Wrocławia i Poznania.

Zakup sprzętu nie byłby możliwy bez środków, które zostały pozyskane w ramach pomocy finansowej na realizację zadania pod nazwą „Dostawa Ratowniczego sprzętu hydraulicznego do działań w zakresie ratownictwa technicznego oraz zwalczania i zapobiegania zagrożeniom ekologicznym dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu” z Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Fundusz przekazał na ten cel kwotę 19 000 zł. Największy ciężar związany z realizacja zakupu poniosła Gmina Rydzyna przekazując wsparcie finansowe w wysokości 65 000 zł.

Mamy nadzieję, że nowy sprzęt posłuży strażakom jedynie podczas ćwiczeń i szkoleń. Będzie jednak w ciągłej gotowości by nieść pomoc potrzebującym.