Gospodarka

Gospodarka

Atutem Rydzyny jest położenie w zachodniej części Polski, blisko granicy z Niemcami, pomiędzy dwoma dużymi centrami gospodarczymi – Poznaniem i Wrocławiem, przy drodze ekspresowej S5 oraz w bliskim sąsiedztwie miasta Leszna. Przez gminę przebiega linia kolejowa relacji Poznań-Wrocław z dworcem kolejowym w miejscowości Kłoda. Wyśmienite połączenie z węzłami komunikacyjnymi tych miast sprawia, że warunki inwestowania i gospodarowania są bardzo korzystne.

Rydzyna jest gminą o charakterze rolniczym, jednak z coraz bardziej dynamicznie rozwijającym się przemysłem. Na terenie gminy zarejestrowanych jest ponad tysiąc podmiotów gospodarczych. W rozwijającej się strefie przemysłowej wybudowały swoje siedziby, zainwestowały i nadal inwestują nowoczesne przedsiębiorstwa: Winkhaus Polska, ViaCon Polska, Jamalex, lebronze alloys Poland, Jamabox, Pompax, Cynkowanie Ogniowe, Ślusarstwo Usługowe oraz SDF. Z myślą o dalszych inwestycjach poszerzono obszar strefy i przeznaczono pod inwestycje nowe tereny. Inwestorom oferowane są tereny do wykorzystania na cele produkcyjne, handlowe i usługowe. W planach rozwoju Rydzyny zakłada się dalszy rozwój infrastruktury drogowej, technicznej, edukacyjnej, turystycznej, społecznej oraz przedsiębiorczości.

Znaczącą rolę w usługach dla rolnictwa odgrywa firma Agromix Rojęczyn, w produkcji przetworów mięsnych firma Agro-Rydzyna, przetwarzania owoców i warzyw firma Hipsz Sp. z o.o.

Rydzyński Zamek z uznanym hotelem oraz centrum konferencyjnym jest licznie odwiedzany przez turystów krajowych i zagranicznych. Walory krajobrazowe i architektoniczne oraz liczne zabytki sprzyjają rozwojowi turystyki.  Duże znaczenie dla rozwoju turystyki ma  Zbiornik Wodny Rydzyna.

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Urząd Miasta i Gminy Rydzyna

ul. Rynek 1
64-130 Rydzyna
rydzyna@rydzyna.pl 65 538 84 34

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 8.00-16.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa 7.30-15.30
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-15.30

Godziny obsługi interesantów USC, ewidencji ludności, dowodów osobistych:
Poniedziałek - 8.00-16.00
pozostałe dni - 7.30-14.00

NUMER KONTA: 65 1020 3088 0000 8102 0005 6424

Dostępność architektoniczna:
do budynku prowadzi wejście od strony Rynku. Jest ono ogólnodostępne w godzinach pracy urzędu. Osobom niepełnosprawnym udzielają pomocy pracownicy. Powiadamianie pracowników odbywa się za pomocą dzwonka znajdującego się przy drzwiach wejściowych.