Newsletter

chcesz otrzymywać wiadomości o nowościach? zostaw nam swój email! 

Aktualności:

Bezpłatne porady budowlane
24.10.2014 09:11 Leszczyński Klaster Budowlany zaprasza wszystkich mieszkańców i przedsiębiorców z gminy Rydzyna na bezpłatne porady budowlane , które odbędą się 4 listopada br. Rydzyńskim Ośrodku Kultury ul. Rynek 7, o godz. 16.00 Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniu prosimy o kontakt (tel. +48 609 859 611 lub e-mail:klaster@lkb.leszno.pl) w celu potwierdzenia obecności.

>> więcej

Remont drogi nr 5 Rydzyna-Leszno
16.10.2014 10:17 Trwają prace remontowe drogi krajowej nr 5 Rydzyna-Leszno na odcinku 3,5 km. Zakres robót obejmuje wbudowanie dwóch warstw nowej nawierzchni asfaltowej, wprowadzenie bariery segregującej przeciwne kierunki ruchu oraz nowe oznakowanie pionowe i poziome. Wykonawcą robót drogowych jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD” – Gostyń Sp z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Leszno Sp z o.o., które zrealizują inwestycję za kwotę brutto: 5 143 084,49 zł.

>> więcej

Dzień Drzewa
14.10.2014 13:18 Gmina Rydzyna oraz przedszkolacy z Jabłonny wraz z uczniami szkoły podstawowej w Kaczkowie wzięły udział w tegorocznych obchodach Dnia drzewa, które w tym roku obchodzone są pod hasłem „Drzewo Wolności”. Przedszkolacy i uczniowie po zapoznaniu się z historią i genezą święta drzewa oraz informacjami dotyczącymi 25-lecia uzyskania swobód obywatelskich, posadzili przy swoich placówkach piękne dęby, które zostały udekorowane liśćmi w barwach narodowych, wykonanymi przez najmłodszych kolegów i koleżanki. Posadzone drzewa otrzymały też oficjalne imiona Felicjan i Feliks. Warto dodać że tegoroczne święto drzewa objęte jest patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, a sadzenie drzew wolności w Jabłonnie i Kaczkowie zbiegło się z ogólnopolską inauguracją Święta Drzewa na Polu Mokotowskim w Warszawie.

>> więcej

II Rydzyński Bieg Niepodległości
13.10.2014 09:15 Burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna oraz Dyrektor Rydzyńskiego Ośrodka Kultury serdecznie zapraszają do wsparcia inicjatywy sportowo - patriotycznej i udziału w II Rydzyńskim Biegu Niepodległości w dniu 11 listopada o godz.11.11, trasa 11 km, więcej informacji w załączeniu.

>> więcej

BUDOWNICZY POLSKIEGO SPORTU
13.10.2014 08:57 W dniu 9 października br. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie Grzegorz Jędrzejczak - Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna uczestniczył w jubileuszowej XV edycji konkursu BUDOWNICZY POLSKIEGO SPORTU. Gminie Rydzyna na podstawie nominacji Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Klub Sportowa Polska przyznał wyróżnienie w kategorii SPORTOWA ARCHITEKTURA REGIONU – DOMINANTA WIELKOPOLSKA. Tytuł ten został przyznany Środowiskowej Hali Widowiskowo-Sportowej w Rydzynie. Wręczenie wyróżnienia Grzegorzowi Jędrzejczakowi Burmistrzowi Rydzyny podczas Gali Sportowa Polska 2014 dokonali wspaniali Polscy Olimpijczycy Andrzej Supron, Marian Woronin i Jacek Wszoła.

>> więcej

Świetlica w Rojęczynie ze wsparciem UE
09.10.2014 14:25 Trwają prace budowlane związane z realizacją zadania pn. “Remont połączony z modernizacją świetlicy wiejskiej w miejscowości Rojęczyn”. Wykonawcą prac budowlanych jest Przedsiębiorstwo Projektowo Budowlane Alfred Klabik, Żaneta Buzała z Osiecznej. Koszt zadania wyniesie 63.993,42 zł. Na realizację ww. zadania gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

>> więcej

Przebudowa dróg w Kłodzie i Dąbczu
02.10.2014 09:14 Rozpoczęto realizację zadania pn. Przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowości Dąbcze oraz Kłoda. Łączny koszt budowy dróg w Dąbczu oraz Kłodzie wyniesie 538.504,90 zł. Na realizację w/w zadania Gmina Rydzyna otrzymała dotację ze środków finansowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w kwocie 107.500 zł. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Melioracyjne “DROGOMEL” z Góry.

>> więcej

Rozbudowa szkoły w Dąbczu
30.09.2014 10:59 Rozpoczęła się realizacja jednej z większych inwestycji na terenie Gminy Rydzyna, tj. rozbudowa wraz z przebudową budynku szkolnego w Dąbczu. Do podstawówki w Dąbczu uczęszczają dzieci z Dąbcza, Nowej Wsi, Maruszewa, Tworzanic, Tworzanek oraz Przybiny. Rozbudowa Budownictwa mieszkaniowego w Dąbczu (w ostatnich latach zamieszkało tam ponad 300 nowych mieszkańców) powoduje, że obecne budynki są niewystarczające dla przyjęcia nowych dzieci, a dane demograficzne pokazują, że pierwszoklasistów będzie w najbliższych latach coraz więcej. Dzięki rozbudowie już za rok uczniowie szkoły w Dąbczu uczyć się będą w zdecydowanie lepszych warunkach. Jest to kolejny etap inwestycji oświatowych w Dąbczu, w 2013 roku oddano do użytku sale sportową pobudowaną m.in. ze środków Unii Europejskiej za ponad 1,5 mln zł. Niski budynek szkoły w Dąbczu zostanie poszerzony o nowe skrzydło w kierunku sali sportowej. Tam znajdą się trzy nowe sale lekcyjne dla najmłodszych uczniów, sanitariaty, pomieszczenia administracyjne i techniczne oraz duża sala dla pięciolatków z przedszkola, aby wcześniej mogły się adaptować do nauki w szkole. To rozwiązanie pozwoli również na przyjęcie większej liczby dzieci do przedszkola w Dąbczu. Wykonawcą robót budowlanych jest firma Usługi Budowlane – Piotr Giera z Ponieca, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu nieograniczonym. Koszt realizacji inwestycji wyniesie 1.487.413,18 złotych. Zakończenie prac budowlanych planowane jest do 31 lipca 2015 roku.

>> więcej

Tylna po przebudowie
29.09.2014 09:05 Dobiegły końca prace związane z realizacją zadania pn. "Przebudowa drogi gminnej ul. Tylna i Łąkowa w Rydzynie - etap II: Przebudowa ulicy Tylnej wraz z kanalizacją deszczową". Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Drogowo-Melioracyjne “DROGOMEL” z Góry. Koszt budowy drogi wyniósł 284.561,53 złotych.

>> więcej

Remonty w Kaczkowie i Rojęczynie
29.09.2014 08:59 Trwają prace budowlane związane z remontem chodników w miejscowości Kaczkowo i Rojęczyn. Środki finansowe na realizację w/w zadania zabezpieczyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Poznaniu, która przydzieliła na remonty chodników w miejscowościach Kaczkowo i Rojęczyn, w Gminie Rydzyna 200 tys. zł. Prace remontowe powinny zakończyć się pod koniec października br.

>> więcej

PierwszyPoprzedni 46 47 48 49 50 NastępnyOstatni

Życzenia Świąteczne